Partnerzy

Współpraca z Zarządem Białostockiej Komunikacji Miejskiej sięga jesieni 2008 roku. W budynku ówczesnego Zarządu Dróg i Transportu przy ul. Składowej 11 odbywały się pierwsze spotkania Klubu. Gościem specjalnym na każdym z nich był obecny Dyrektor Zarządu Białostockiej Komunikacji Miejskiej Pan Bogusław Prokop, dawniej Z-ca Dyrektora ds. Transportu. Początkowo na zebraniach członkowie przedstawiali Panu Dyrektorowi swoje sugestie i propozycje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w Białymstoku. Obecnie uwagi są wysyłane w formie pism bądź przedstawiane osobiście.

Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji MiejskiejWspółpraca z Komunalnym Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej rozpoczęła się na początku 2010 roku, kiedy to władze spółki podarowały Klubowi wycofanego z eksploatacji Ikarusa 280.26 o nr inw. 815. W 2012 roku kolekcję Klubu powiększył także Jelcz M11 o nr inw. 915, również przekazany dzięki uprzejmości władz firmy. Obecnie nasz partner pomaga nam w zakresie remontu starych autobusów poprzez udostępnianie hali warsztatowej, pogotowia technicznego, części z pojazdów wycofanych z eksploatacji, a także pomocy mechaników.

Komunalny Zakład KomunikacyjnyWspółpraca z Komunalnym Zakładem Komunikacyjnym rozpoczęła się na początku 2010 roku, kiedy to władze spółki przekazały za symboliczną kwotę Jelcza PR110M o nr inw. 050. Obecnie nasz partner pomaga nam w zakresie remontu starych autobusów poprzez ich naprawę mechaniczną, a także udostępnianie części z pojazdów wycofanych z eksploatacji. Na początku grudnia 2011 roku Zarząd spółki zgodził się na sprzedaż Klubowi Jelcza 120M o nr inw. 072 oraz Jelcza 120MM/1 o nr inw. 081 na atrakcyjnych warunkach.

Solaris BusWspółpraca z firmą Solaris Bus & Coach S.A. rozpoczęła się w lutym 2010 roku, gdy podczas prezentacji 48 nowych autobusów Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku brał udział w uroczystości przekazania pojazdów. Zorganizowano wówczas konkursy dla najmłodszych z nagrodami od spółki Solaris. Od tego momentu firma przesyła dla stowarzyszenia upominki i gadżety z logiem jamnika, które trafiają do zwycięzców różnego rodzaju konkursów organizowanych przez KMKM, których adresatami są głównie miłośnicy autobusów. Ponadto w 2015 roku spółka przekazała stowarzyszeniu darowiznę, której efektem jest wyremontowany autobus Jelcz 120M.

legaWspółpraca z firmą LEGA rozpoczęła się w 2014 roku, podczas rozpoczęcia remontu autobusu Jelcz 120M. Wówczas Centrum Lakiernictwa przekazało stowarzyszeniu, z udzieleniem dużego rabatu, lakiery i materiały niezbędne do przeprowadzenia naprawy blacharsko-lakierniczej. Efektem współpracy jest Jelcz 120M przemalowany w oryginalne kremowo-czerwone barwy.

Współpraca z firmą „KAREDENT” rozpoczęła się w 2017 roku od przekazania darowizny na zakup autobusu Mercedes-Benz O405 N2 do kolekcji Klubu. Obecnie nasz partner pomaga nam również w odbudowie pojazdu.

Dane stowarzyszenia

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej
w Białymstoku
email: kmkm@kmkmbialystok.pl
KRS 0000331313
85 2030 0045 1110 0000 0274 3190
Bank BGŻ BNP Paribas

Dołącz do nas!

Interesujesz się komunikacją miejską?
Autobusy są Twoim hobby?

Przyjdź na nasze spotkanie, poznaj ludzi o podobnych zainteresowaniach jak Twoje i zapisz się do Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku!

Chcesz wynająć nasz autobus?

Nic prostszego! Wejdź na stronę:

Back to Top

Reklama partnerów FaniMani.pl: