W dniu 19 września w godzinach 10:00 – 14:00 odbył się festyn na Rynku Kościuszki z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz 120 rocznicy uruchomienia komunikacji miejskiej w Białymstoku. Spółki komunikacyjne zaprezentowały 9 swoich autobusów, zaczynając od innowacyjnych pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym, poprzez nowoczesne z silnikiem diesla, kończąc na starym poczciwym Jelczu PR110M. Wśród pojazdów nie mogło zabraknąć także autobusu z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku.

Wewnątrz naszego unikatu zorganizowaliśmy wystawę poświęconą pojazdom Jelcz 120MM/1 w Białymstoku oraz we Wrocławiu, skąd nasz autobus pochodzi. Oprócz starych fotografii każdy z odwiedzających miał okazję zobaczyć dawne kasowniki czy tablice kierunkowe malowane od szablonu. Członkowie stowarzyszenia będący w autobusie chętnie oprowadzali zainteresowanych i odpowiadali na każde pytanie. Każdy mógł usiąść za kierownicą Jelcza i choć przez chwilę poczuć się jak kierowca.

Równo o godzinie 14:00 ulicami miasta przejechała parada autobusów z pasażerami na pokładzie. W czterech pierwszych pojazdach przewodnicy PTTK opowiadali o mijanych obiektach. Nasz pojazd błyskawicznie wypełnił się po brzegi.