Relacja z obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i 120 lat komunikacji miejskiej w Białymstoku

Relacja z obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i 120 lat komunikacji miejskiej w Białymstoku

W dniu 19 września w godzinach 10:00 – 14:00 odbył się festyn na Rynku Kościuszki z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz 120 rocznicy uruchomienia komunikacji miejskiej w Białymstoku. Spółki komunikacyjne zaprezentowały 9 swoich autobusów, zaczynając od innowacyjnych pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym, poprzez nowoczesne z silnikiem diesla, kończąc na starym poczciwym Jelczu PR110M. Wśród pojazdów nie mogło zabraknąć także autobusu z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku.

Wewnątrz naszego unikatu zorganizowaliśmy wystawę poświęconą pojazdom Jelcz 120MM/1 w Białymstoku oraz we Wrocławiu, skąd nasz autobus pochodzi. Oprócz starych fotografii każdy z odwiedzających miał okazję zobaczyć dawne kasowniki czy tablice kierunkowe malowane od szablonu. Członkowie stowarzyszenia będący w autobusie chętnie oprowadzali zainteresowanych i odpowiadali na każde pytanie. Każdy mógł usiąść za kierownicą Jelcza i choć przez chwilę poczuć się jak kierowca.

Równo o godzinie 14:00 ulicami miasta przejechała parada autobusów z pasażerami na pokładzie. W czterech pierwszych pojazdach przewodnicy PTTK opowiadali o mijanych obiektach. Nasz pojazd błyskawicznie wypełnił się po brzegi.

Dane stowarzyszenia

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej
w Białymstoku
email: kmkm@kmkmbialystok.pl
KRS 0000331313
85 2030 0045 1110 0000 0274 3190
Bank BGŻ BNP Paribas

Dołącz do nas!

Interesujesz się komunikacją miejską?
Autobusy są Twoim hobby?

Przyjdź na nasze spotkanie, poznaj ludzi o podobnych zainteresowaniach jak Twoje i zapisz się do Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku!

Chcesz wynająć nasz autobus?

Nic prostszego! Wejdź na stronę:

Back to Top

Reklama partnerów FaniMani.pl: